Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » PC poradna » Windows XP » Notebook přestal jít

Notebook přestal jít

V notebooku je Windows XP. Antivir je tam nod32. Měl jsem notebook puštěný a prohlížel jsem internet. Potom jsem na chvíli odešel vedle, notebook nechal puštěný. Když jsem se vrátil, viděl jsem, že se notebook sám od sebe restartuje. Potom se objevila obrazovka, kde nabíhá Windows, ale nenaběhl, zase to zčernalo. Potom se krátce objevil obrázek (je na něm napsané, které klávesy zmáčknout, abych se dostal do Biosu a podobně), který se běžně ukazuje před zavedením systému, potom zase obrazovka nabíhajícího Windowsu, který zase nenaběhl, zase to zčernalo a začalo další kolo. Tak to jelo třeba i dvacet kol po sobě. Notebook jsem vypnul. Další den zkouším znovu zapnout notebook a zase ten Windows nabíhá pořád dokola a nic. Jak opravím notebook? Instalační CD Windows k tomu notebooku nebylo, proto nemůžu opravit Windows pomocí CD. Kupovat nové CD Windows se mi nechce, když v tom notebooku je legální Windows originální z obchodu, jenom CD k tomu nebylo. Bez CD to těžko opravím. Je tu jedna možnost, ale nevím, jestli ji můžu využít: Znám někoho, kdo měl dříve Windows XP, vypálil si kopii CD pro svoji potřebu, ale potom Windows XP prodal, ale kopii CD, kterou už nepoužívá, ještě má. Co kdybych si to vypálené CD půjčil, použil ho na přeinstalaci notebooku, ale seriové číslo nezadám podle toho CD, ale zadám to, které mám napsané na nálepce od Windows na tom notebooku? Bude to fungovat? A bude to legální? A co ovladače? Jejich instalační CD taky nemám.

DWD - 15.04.2010 16:56:47
Přidat komentář

Notebook

Ano, médium zas tak někoho nezajímá, jako doklad o koupi OS a samolepka. Přepálené CD by měla být stejná verze jako u NB. Jinak k NB bývají recovery CD pro obnovu systému, ani to nemáte?

Zkuste nejdříve nouzový režim, vyčištění disku a příkaz "chkdsk c: /f" na disk. Pokud se to nepovede, zkuste opravnou instalaci Windows, tam by neměl být problém s oladači.

K jádru pudla: A proč se vlastně restartoval a nenaběhl? Teď v úterý byly aktualizace, nerestartoval se proto a některá to neschodila? Nepřehřívá se?

Lišák

Lišák - 16.04.2010 10:18:43
Odpovědět

Notebook přestal jít

Notebook se nepřehřívá. Aktualizace, které byly teď v úterý, to nemohly shodit, protože problém se stal asi před dvěma týdny, možná že ho shodila jiná aktualizace. Mohl to být i vir, ikdyž mám antivir? Kde najdu recovery CD pro obnovu systému?

DWD - 16.04.2010 16:27:21
Odpovědět

Recovery

Buď to může být na CD/DVD, které jste dostal zároveň s notebookem, nebo je to udělané jako skrytý oddíl na disku a při startu počítače se nějakou zkratkou spustí obnova.

Pozor! jde o obnovu do výchozího stavu, tzn. přijdete o data. V tomto případě bych nějdříve volil instalační CD Windows a opravnou instalaci.

Lišák

Lišák - 19.04.2010 07:01:31
Odpovědět

Notebook přestal jít

Jak mám udělat opravnou instalaci Windows, abych nepřišel o data, ani o ovladače, ani o všechny programy? Od ničeho totíž CD nemám. Když spustím notebook, dám tam CD Windows, zmáčknu F8 a zvolím boot z CD, dostanu se do instalace Windows, ale úplně od začátku, kde se vytváří diskové oddíly. Takto postupovat asi nebudu nebudu moct, protože to by došlo k formátování a přepisování celého disku. Navíc původně na notebooku nebyl disk rozdělený na několik oddílů, jen jeden celý, takže nemůžu použít k nové instalaci nějaký nepotřebný oddíl a data pak přetáhnout do něj.

DWD - 20.04.2010 17:53:54
Odpovědět

^ | Všechny diskuze | poslední komentáře | PC poradna


Lisak.cz| © 2000-2018 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::