Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » PC poradna » Windows XP instalace » Problém při přeinstalaci XP

Problém při přeinstalaci XP

Zdravím Vás,
mám tento problém. Při přeinstalaci se zdá být až po samotnou instalaci systému vše v pořádku, tzn. že po nabootování z CD mechaniky naběhně modá obrazovka, načítání rozhraní, řadičů, ovladačů atd. včetně zformátování HDD, to vše proběhne ok. Následně se počítač restartuje a měla by začít vlastní instalace systému, a zde nastává problém. Jen co naběhne logo Windows XP, tak při druhém proběhnutí toho ukazatele pod logem, počítač zamrzne a dál nechce pracovat. Zkoušel jsem postup několikrát opakovat a stále to samé.
Pozn. bootování je nastaveno na CD, HDD není rozdělený.
Pokud byste mi mohl poradit, čím by to mohlo být, byl bych velice rád. Děkuji

mates - 02.06.2010 08:43:01
Přidat komentář

neco se zeptam

ahoj mam zrejme problem s virem a chystam se na asus notasu k preinstal XP. Protoze jsi dale v tomto procesu nez ja, tak se te zeptam na drobnost, treba to budes vedet. Mam rozdeleny hdd na C/20GB/ a D/130GB/ az budu instalovat na C zformatuje DOS pouze C, nebo i D? Ja predpokladam ze jenom C. Snad se tu ukaze Lisak a poradi.

klaver - 03.06.2010 12:53:21
Odpovědět

neco se zeptam

Předpokládám, že systémová část je v oddílu C, oddíl D je určen pro data,takže šipkou si překlikneš na ten oddíl, který chceš zformátovat, tedy oddíl C, je to tam na výběr. Datová část na oddílu D zůstane zachována beze změn

mates - 03.06.2010 17:36:27
Odpovědět

Instalace

Tak, jak je uvedeno výše, v průběhu instalace ukáže instalátor oba oodíly a k formátu a instalaci - Vy si vyberete potřebný oddíl (ve Vašem případě C:) druhý s daty (d:) zůstane nedotčený.

PS: Lišák nestíhá vůbec nic

Lišák - 03.06.2010 19:05:23
Odpovědět

ATA vs. SATA

Podobné restarty při instalaci jsem měl v kombinaci zákla. desky AsRock a SATA disku. Zkontrolujte v BIOSu mod disku ATA/SATA (pokud máte SATA disk). Je možné, že potřebuje deska ovladače na sata mod (AHCI). Případně v BIOSu změnit mod na ATA kompatibilní.

Lišák

Lišák - 03.06.2010 19:07:15
Odpovědět

Problem s diskem Barracuda 7200.7 ATA-

Dobrý den,
ja mám problém s intalací winXP. Instalacni CD nabootuju v pohode ale pri vyberu disku se mi zadny neobjevi,takze instalace nemuze pokracovat. Skousel jsem i ,,profoukat kontakty,atd. ,, snad 100krat a furt stejny problem.V biosu nevic co presne zmenit(sata mod ani ata mod tak ke zmene neni) Dekuju mooc za radu.

Jakub - 12.02.2011 20:33:16
Odpovědět

^ | Všechny diskuze | poslední komentáře | PC poradna


Lisak.cz| © 2000-2018 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::