Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » PC poradna » Utility - nástroje » Záloha systému

Záloha systému

Dobrý den,
mám dotaz,v posledním čísle časopisu CHIP je program na zálohování systému a jeho následná obnova ze zálohy, jde mi o to že se chci dostat do stavu,abych reinstaloval(obnovoval) windowsy ze zálohy kdy se vlastně šetří čas protože na záloze je prakticky vše(systém i nainst.programy)-a k tomu dotazu po nainstalování programu mám možnost zazálohovat systém-na disk C(je tam nainst.systém) kde si tento program sám vytvoří místo na tuto zálohu no a já bych potřeboval vědět, jestli stačí zadat v nastavení zálohu celého master dicku(C) kde je systém a nebo ještě musím zadat nějaké další soubory aby ta obnova z této zálohy byla funkční.Jestli máte skušenost s podobnýmy programy prosím poradte,já bych nerad dělal zásah do systému(zálohu přes výše uv, program) aniž bych věděl co s tím mám dělat.
V čipu je návod, který mi na tento múj dotaz neodpovídá nebo tomu nerozumím.

Děkuji za odpověd

lechner lubos - 24.09.2006 16:51:35
Přidat komentář

Image disku

Dobrý den

K první části: bohužel nevím název programu na zálohy, ale mělo by stačit označit disk, který je potřeba zálohovat (provést image) a vytvořit tzv. recavery CD/DVD kterým následně můžete obnovit kompletní zálohu disku.

K druhé části dotazu: s programy na tvorbu image disku mám zkušenosti. Např.: PQDI (PowerQuest disk image), Norton Ghost (asi nejlepší), Acronis true image. Tyto programy nabootují do "DOSu" vyberete zdrojový disk, oddíl -> cílový disk, oddíl, nebo médium CD/DVD a provedete zálohu. Opačným postupem provedete obnovu.

Záloha disku může být i komprimovaná tím se zmenší její velikost. Pokud se provádí záloha na jiný oddíl programy jako třeba Norton Ghost umí tento oddíl označit jako "neviditelný" pro systém.

Lišák

Lišák - 25.09.2006 13:28:41
Odpovědět

záloha sys.

jak přímo zálohovat win xp na externí hdd s propojením přes usb? prosím zaslat odpověd na mail, dík . preal@seznam.cz

martin - 17.10.2010 18:40:30
Odpovědět

^ | Všechny diskuze | poslední komentáře | PC poradna


Lisak.cz| © 2000-2018 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::