Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » PC poradna » Windows XP » Nezobrazuje se symbol reproduktoru v oznamovací oblasti

Nezobrazuje se symbol reproduktoru v oznamovací oblasti

Zdravím, rád bych se na Vás obrátil s prosbou o možné vyřešení tohoto problému. Používám win.prof.32bit verze. nainstal service pack 2 a z nějakých důvodů,kdy na compu pracovala moje přítelkyně,tak mě zmizel symbol reprodukroru v oznamovací liště dole vpravo,tam kde jsou např.hodiny.
Šel jsem tedy to ovládacích panelů a zvolil Zvuky a zař. pro práci...potopm Zvuky a zvuk.zařízení, kde je možnost si zaškrtnout umístnit ikonu hlasitosti na hlavní panel...což bylo k mému překvapení aktivní-zaškrtnuté. aLE BOHUŽEL SE IKONA NEZOBRAZUJE. zKUSIL JSEM REDY JÍ ODŠKRTNOUT A UDĚLAT RESTART. Po restartu jsem znovu šel do tohoto menu a aktivizoval-zaškrtnul jsem prázdnou kolonku - umístnit ikonu hlasitosti na hlavní panel a v okamžiku se tento symbol reproduktoru na liště vpravo vedle hodin a dalších 3 programů objevil.
Vše se zdálo vyřešené. Ikona-symbol reproduktoru hlasitosti v pořádku jak mám pracovala. Bohužel po vypnutí systému nebo pouhém restartu se vše bohužel vrátilo do stejné podoby jako před tím. Znovu jsem tedy šel do nastavení, ale bylo zde zatrhnuto zobrazení jak má být, ale ikona hlasitosti znovu nikde. Nevím jak dále postupovat.Bohužel potřebuji dost často do nastavení hlasitosti, takže ikonu používám opravdu hodně. Zkusil jsem také odinstalovat kompletně zvuk a znovu nainstalovat, ale bohužel toto nepomohlo. Používám Realtek high definition audio driver r1.80. Zvuk je přímo na bordu-P4M900-M4.
nIKDY PŘED TÍM JSEM S TÍM NEMĚL PROBLÉM. nERAD BYCH při nevyřešení tohoto programu musel přeinstalovat celé win.
Snad budete mít chvilku a náladu na odpověď a možné řešení. S pozdravem L.Lejsek

LÁĎA - 18.05.2009 13:54:01
Přidat komentář

Neaktivní ikony

Zkuste ve vlastnostech hlavního panelu zrušit "skrýt neaktivní ikony", případně upravit nastavení, zda se tam neshovává, ale myslím, že je to pouze pro programy.

Lišák

Lišák - 19.05.2009 14:06:21
Odpovědět

Nezobrazuje se symbol reproduktoru v oznamovací oblasti

Jak jsem zjistil,stálé nezobrazování reproduktoru v oznamovací oblasti trápí více postižených.Jak se zdá tato závada není lehce odstranitelná.Dá se něco proti tomu dělat?Co na to Windows?Děkuji předem za odpověď.

ZdenekHA - 26.03.2010 11:17:19
Odpovědět

Ano máte pravdu, taky bych nevěděl co s tím

Přesně tohle se mi děje taky. Po restartu počítače tam ikona zvuku zase není.
A to i když ve vlastnostech hlavního panelu nemám zatržené skrývání ikon.
Častá rada jako že se má v Ovládacích panelech zrušit a zase povolit umístění ikony hlasitosti na hlavním panelu, jakoby funguje...
Ovšem jen do restartu počítače!

af - 30.01.2011 10:16:12
Odpovědět

Nezobrazuje se Ikona reproduktoru v oznamovací oblasti

Já měl stejný problém. Je to pravděpodobně způsobeno instalací nějakého programu a umístění jeho ikony pro rychlý start do oznamovací oblastí při instalaci. U mě to byl konkrétně Winamp. Odinstaloval jsem jej a znovu nainstaloval, ale s tím, že jsem při instalaci odškrtnul okénko, které souvisí s umístěním jeho ikony do oznamovací oblasti. Při statru Windows XP totiž někdy nedošlo z mě neznámého důvodu k natažení obou ikon jak Winamp, tak ikony reproduktoru. Informace o ikoně Winamp zřejmě z nějakého důvodu zablokuje i načtení ikony reproduktoru. Obě ikony se tudíž nezobrazovaly.
Pokud by toto nepomohlo, zkuste si ještě vyčistit registry programem System Mechanic.
Doufám, že Vám tato informace pomůže.

Petr - 10.02.2013 16:02:34
Odpovědět

^ | Všechny diskuze | poslední komentáře | PC poradna


Lisak.cz| © 2000-2018 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::