Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » Archív novinek

Archív novinek...

14.09.2010 / Internet / Jaroslav Liška/ #41
Pro všechny co potřebují převést soubor PDF do editovatelné formy tu je služba http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp. Můžete sice namítnout, že občas stačí ctrl+c a ctrl+v, ale narazil jsem na exotický font písma, který přenesl do schránky samé kostičky. Služba se úspěšně poprala i s naší diakritikou a rozložením obrázků. Po nahrání PDF se Vám vygeneruje odkaz na stažení zkonvertovaného souboru v zipu archívu.

21.04.2010 / Hardware a počítač / Jaroslav Liška/ #40
Jste z Kladna, Velvar, Slaný, Kralup nad Vltavou a okolí? Využijte SMS kontakt a odpolední výjezdový servis. Závada může být odstraněna přímo v pohodlí vaší domácnosti. Rozhodně se nemusíte obávat přehnaných cen, ke každému klientovi přistupuji individuálně a s cílem obustranné spokojenosti. Kontakt Lišák

6.01.2010 / Programy / Jaroslav Liška/ #39
Vyšla nová verze virtuální tiskárny PDF Creator. Nyní můžete vytvářet soubory PDF/A pro tvorbu dlouhodobých archívů, tisknout do formátů PNG, JPG, TIFF, BMP, PCX, PS a EPS. PDF lze opatřit digitálním podpisem, aby jste zajistily, že jste autor a soubor nebyl modifikován. Články o tom, jak používat PDF Creator, nebo s ním slučovat více dokumentů do jednoho. To vše zdarma pod open source licencí.

1.07.2009 / Internet / Jaroslav Liška/ #38
Vyšla finální verze internetového prohlížeče Firefox 3.5. Novou funkcí je anonymní prohlížení, kterou naleznete i v Internet Exploreru 8. Rychlejší zpracování JavaSriptu a podpora HTML5 tagů <AUDIO> a <VIDEO>. Stávajícím uživatelům se automaticky nabídne aktualizace sama. Více na http://www.czilla.cz/.

27.05.2009 / Windows XP,Vista,7,8 / Jaroslav Liška/ #37
Pro ty, co používají před produkční verzi Windows 7 je nyní dostupná česká lokalizace prostřednictvím Windows Update. Konkrétně jde o Optional update a zaškrtnutí Czech language pack.

22.05.2009 / Bezpečnost a Viry / Jaroslav Liška/ #36
ESET dnes (20.5.2009) oficiálně spustil novou verzi bezplatného nástroje na zjištění stavu bezpečnosti počítače - ESET Online Scanner na adrese http://www.eset.cz/eset-online-skener. Oproti předchozí verzi má nový online skener rozšířené možnosti svého nastavení, vyhledává rootkity a je kompatibilní s mnoha populárními webovými prohlížeči. Více v tiskové zprávě ESET uvolnil novou verzi bezplatného antivirového skeneru .

20.05.2009 / Bezpečnost a Viry / Jaroslav Liška/ #35
AVG uvolňuje zdarma a nyní i v češtině ochranu před on-line hrozbami - AVG LinkScanner. Samostatný AVG LinkScanner, který chrání v reálném čase před hrozbami na internetu, je ode dneška bezplatně k dispozici všem uživatelům i v českém jazyce.
Amsterdam 19. května 2009 - Společnost AVG Technologies dnes uvolnila nové jazykové mutace samostatného produktu AVG LinkScanner. Ten byl od dubna ke stažení zdarma v angličtině. Dnes se k němu přidává dalších jedenáct jazykových verzí, mezi nimiž je i čeština. Poté, co firma v minulém týdnu uvedla v českém jazyce bezplatnou verzi AVG Anti-Virus Free Edition, dělá další vstřícný krok směrem k českým uživatelům.
Více informací v oficiální tiskové zprávě.

10.03.2009 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #34
Pro všechny návštěvníky zdejší počítačové poradny jsem připravil RSS kanál nových diskusních témat. Více o RSS se můžete dozvědět v mém starším článku RSS aktuální zdroj informací. Věřím, že toto malé zlepšení pro Vás bude přínosné. J.Liška

25.02.2009 / Bezpečnost a Viry / Jaroslav Liška/ #33
ALWIL Software s potěšením oznamuje překročení hranice 75 000 000 registrovaných uživatelů programu avast! antivirus. Od první registrace v lednu 2002 se antivirový programu avast! stal vskutku globálním produktem. Jestliže dosažení mety 50 000 000 uživatelů trvalo 6 let, pouhých 12 měsíců od této hranice stačilo k rozšíření komunity uživatelů na 75 milionů.
K této příležitosti nabízí ALWIL Software specialní slevu 25%, při nákupu programů avast! Professional Edition nebo avast! Professional Family Pack do konce února 2009. Pro získání slevy, vložte prosím kupon "75millions" v internetovém obchodě před dokončením nákupu.
Více informací v oficiální tiskové zprávě.

24.02.2009 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #32
V průběhu víkendu proběhl přesun stránek Lišák.cz na servery s aktuální verzí scriptovacího jazyka PHP5 a podporou databází MySQL5. Zároveň jsem dopracoval zamykání diskusních témat, které doposud chybělo. Drobnou úpravou prošla také galerie a zobrazování pomocí Lightboxu.

29.01.2009 / Programy / Jaroslav Liška/ #30
Kancelářský balík OpenOffice se dočkal po delší odmlce nové verze. Mezi jednu z novinek patří i vylepšená kontrola gramatiky ve Writeru. Aktualizace lze stáhovat na stránkách OpenOffice.cz.

29.01.2009 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #31
Microsoft uvolnil "release candidate" verzi prohlížeče Internet Explorer 8, která nabízí vyšší bezpečnost, privátní mod a akcelerátory. Více v tiskové zprávě Microsoftu.

23.01.2009 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #29
ICQ se dočkalo další změny komunikačního protokolu, nicméně naši Ruští bratři opět rychle vydaly opravenou verzi mého oblíbeného klienta QIP2005 #8081. Podle diskuzí by měla fungovat česká lokalizace z #8080.

13.01.2009 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #28
Už pár dní tu máme uvolněnou testovací verzi nového operačního systému Windows 7 od Microsoftu. Instalace je nemálo podobná instalaci Windows Vista, kdo má chuť, může nahlédnout do galerie: Windows 7 - instalace. Lišák

13.11.2008 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #26
Po delší době jsem si našel chvilku a udělal malé úpravy. Nyní máte možnost pod článkem využít linkovacích služeb Topčlánky.cz, Linkuj.cz, Jagg.cz a slovenský Vybrali Sme.

20.06.2008 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #27
Spustil jsem středočeský regionální katalog firem. Katalog je určen pro firmy, obchody a podnikatele s působností (adresou) ve středočeském kraji. Zápis do katalogu je samozřejmě zdarma.

5.03.2008 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #25
Tak se nám zase roztrhl pytel s podvodnými emaily a phishingem proti České spořitelně. O jednom z prvních podvodů jsem už psal v PODVOD - Česká spořitelna - Pozor! Nové bezpečnostní standardy. Takže zapojit zdravý rozum a nechodit do banky z mailu, protože banky nikdy tento komunikační kanál nepoužívají pro kontakt zákazníka.
Lišák

12.02.2008 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #24
Delší dobu jsem zahálel, věnoval se pouze udržování diskuze a neměl moc času na psaní článků. Teď se to doufám změní, aktualizoval jsem svůj redakční systém, který mi trochu usnadí psaní. Také jsem upravil design stránek - teda pokud se tomu tak dá říkat. Lišák

2.11.2007 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #23
Zpráva pro uživatele internetového prohlížeče Firefox 2.0, vyšla doporučená aktualizace v.2.0.0.9

29.09.2007 / Rychlé tipy / Jaroslav Liška/ #22
Dokončen přechod na nový hosting a adresu www.lisak.cz. Za případné komplikace související s přechodem se omlouvám.

Strana 1 2


Lisak.cz| © 2000-2023 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::