Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » Relax a zábava » Tip na výlet - Památník Lidice

Tip na výlet - Památník Lidice

Fotogalerie z návštěvy Lidického památníku. Lidice jsou známé především smutnou minulostí z doby protektorátu Čech a Morava. Atentát československých parašutistů na říšského protektoráta Rainharda Heydricha 27.května 1942 vedl k vyšetřování a spojitostem s rodinou Horákových z Lidic.

Na základě vykonstruovaných důkazů byla na Lidicích vykonána 10. června 1942 odplata za smrt Heydricha. Všech 173 mužů bylo zastřeleno, ženy odvlečeny do koncentračního tábora a děti otráveny plynem. Obec Lidice jako taková byla vypálena, domy i kostel zničeny a po nacistické akci zůstala jen holá pláň.

Památník je situován do údolí starých Lidic. V červnu 2006 byla ve zrekonstruované budově muzea otevřena multimediální expozice s názvem "A nevinní byli vinni...".

Audiovizuální expozice začíná v kruhové místnosti muzea, kde jsou Vám střídavě přes tři data-projektory promítány dobové fotografie Lidic a zvukový doprovod. Po 10ti minutovém přejdete do temné haly s expozicí, zde najdete různá zákoutí tvořená z betonem vylitých zdí. Najdete zde zeď se jmény Lidických obětí, dveře kostela sv. Martina. Všudypřítomné nacistické projevy dokreslují ponurost expozice. Na konci haly můžete shlédnout videonahrávku lidí, kterí přežily koncentrační tábory.

Přes růžový sad můžete projít k Lidické galerii, kde je umístěna část Lidické sbírky. Od muzea po schodech projdete do údolí, kde jsou postupně pomník Lidických dětí, místo zavraždění a hromadný hrob Lidických mužů, základy Horákova statku a kostela sv. Martina, až k hřbitovu. Pozorný návštěvník si všimne na druhé straně vstupenky do muzea nákres a popsaná zastavení v Lidickém památníku.

Fotogalerie z  návštěvy památníku

Celá fotogalerie památníku.

Uložit či sdílet článek na: Sdílet Delicious Bookmark this on Delicious TopČlánky.cz pošli na vybrali.sme.sk

Vydáno: 17.09.2008, v rubrice: Relax a zábava, autor: Jaroslav Liška, diskuze: bez příspěvku


Další články z rubriky: Relax a zábava
Pexeso
Profese z počítačové branže
Tuxpaint - vlastní šablony
Tuxpaint - malování pro děti
Bobři ve Velvarech


Lisak.cz| © 2000-2024 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::