Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » Rychlé tipy » Bezpečnost a Viry » PODVOD - Česká spořitelna - Pozor! Nové bezpečnostní standardy

PODVOD - Česká spořitelna - Pozor! Nové bezpečnostní standardy

Dnes ráno mi přišla do mailu zpráva, která informovala o změnách v zabezpeční u České spořitelny. Se všemi znaky phishingu se snaží vylákat přístupové informace k přihlášní na internetové bankovnictví. Podrobnosti se dají zjistit z hlavičky emailu:

  • Mail se snaží maskovat za adresu servise@csas.cz, která neexistuje! Odesílatel je samozřejmě jiný.
  • U odkazu se ukazuje ve stavovém řádku https://www.servis24.cz/ebanking-s24/dispatcher?aid=999999 , odkaz samotný Vás ale přesměruje na podvrženou stránku! (http://210.74.232.53:9070/index.htm)
  • Nikomu nevěřte a v žádném případě nesdělujte přihlašovací údaje!
  • Podvodné emaily, info o virech a jiné havěti si můžete ověřit na stránkách www.hoax.cz , www.viry.cz

Text Podvodného emailu:

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci. Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku. Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.

S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem. Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu. Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu. V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system. V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti. Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.

Závěr

Někdo se snaží využít lidské neznalosti, získat si důvěru. Tlak na nutnost si vylepšit zabezpečení. Byl jste vybrán do finální verze testování vs. neposílejte komentáře k chybám. Doporučení k přechodu na nový bezpečnostní standard - opravdu by jste přešli na něco co se zatím testuje?

Banky, správci emailových serverů a jiní admini nikdy nepožadují přístupové údaje a hesla! Navíc banky mají jiné informační kanály k posílání takových informací.

Rozhodně zapojte "zdravý selský rozum" čtěte pečlivě a mějte nedůvěru. U nás nové internetové hrozby jako jsou phishing, jsou již dávno známé a budeme se s nimi setkávat stále častěji.

Aktualizováno - vyjádření České Spořitelny

Dobrý den,

děkujeme za Vaše upozornění a ostražitost. Jedná se o podvodný e-mail, který nebyl v žádném případě zaslán z České spořitelny, a.s. O situaci víme a urgentně ji řešíme. V žádném případě na tento e-mail nereagujte a smažte jej, prosím, ze svojí pošty. Jestliže jste již na e-mail reagovali a požadovaná data vyplnili, kontaktujte nás na transakční lince služby SERVIS 24 na telefonních číslech dle Vašich možností (pevná linka 844 111 144, Eurotel/Telefónica O2 726 111 144, T-Mobile 605 661 144, Oskar/Vodafone 776 991 144, ze zahraničí +420 582 405 405). Pro Vaši informaci, na hlavní stránce služby SERVIS 24 Internetbanking pro tyto případy uveřejňujeme následující preventivní text:

Nesdělujte osobní údaje, hesla či kódy PIN formou e-mailu. Česká spořitelna od klientů nebude nikdy údaje touto formou požadovat! Nikdy nezasíláme nevyžádané e-maily s odkazy na internetové adresy. V případě dalších otázek se na nás můžete kdykoli obrátit, popř. můžete kontaktovat informační linku 800 207 207. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Látalová Andrea
Klientské centrum České spořitelny
csas@csas.cz

Uložit či sdílet článek na: Sdílet Delicious Bookmark this on Delicious TopČlánky.cz pošli na vybrali.sme.sk

Vydáno: 12.10.2006, v rubrice: Bezpečnost a Viry, autor: Jaroslav Liška, diskuze: 1 příspěvek


Další články z rubriky: Bezpečnost a Viry
Ad-Aware Se
Spyware
Hesla a silná hesla
Microsoft Baseline Security Analyzer
ESET Online antivirový scanner


Lisak.cz| © 2000-2024 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::