Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » Rychlé tipy » Windows XP,Vista,7,8 » Upgrade z Windows Vista na 7 a skryté složky $INPLACE.~TR a $WINDOWS.~Q

Upgrade z Windows Vista na 7 a skryté složky $INPLACE.~TR a $WINDOWS.~Q

Po úspěšném upgradu z Windows Vista na Windows 7 najdete na systémovém disku dva skryté adresáře ($INPLACE.~TR a $WINDOWS.~Q). Ty mohou mít i více jak 1GB. Lze je bezpečně odstranit a co obsahují?

  • Soubory odstraněné při upgradu - Soubory z předchozí instalace Windows. Z preventivních důvodů uchovává upgrade systému Windows kopie všech souborů, které nebyly přesunuty do nové verze systému Windows a nebyly identifikovány jako systémové soubory systému Windows. Pokud jste si jisti, že po upgradu nechybí žádné osobní soubory uživatele, můžete tyto soubory odstranit. (viz. vyčištění disku)
  • Soubory protokolu upgradu systému Windows - obsahují informace, které pomáhají určit a řešit potíže, které mohou nastat v průběhu instalace, upgradu nebo servisních činností u systému Windows. Jestliže tyto soubory odstraníte, může být složité vyřešit potíže s instalací. (viz. vyčištění disku)

Z uvedeného samozřejmě plyne, že pokud jste si opravdu jistí, že soubory nepotřebujete, není nic rychlejšího, než použití "Vyčištění disku" ze Start menu s volbou "vyčistit systémové soubory".

Vyčištění disku Windows 7 - vyčistit systémové soubory

Jak jsem zmínil, složky jsou skryté a jejich zobrazení se dá nastavit v průzkumníku (Win+E) uspořádat -> možnosti složky a vyhledávání -> karta zobrazení "skryté soubory a složky".

Piriform CCleaner - vyčištění disku

Piriform CCleaner - jednoduché vyčištění disku od nepotřebných souborů. Zjistíte, kolik místa můžete vyčistit a na pár kliknutí je odstraníte. Můžete také opravit chybné registry a odinstalovat staré programy.

Galerie obrázků

Uložit či sdílet článek na: Sdílet Delicious Bookmark this on Delicious TopČlánky.cz pošli na vybrali.sme.sk

Vydáno: 12.02.2010, v rubrice: Windows XP,Vista,7,8, autor: Jaroslav Liška, diskuze: bez příspěvku


Další články z rubriky: Windows XP,Vista,7,8
aktualizace
Chybové hláška Windows0x800...
Integrujeme Windows Media Player 11 na instalační CD
Změna product key Windows XP
Praktická příručka Windows 7 zadarmo


Lisak.cz| © 2000-2024 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::