Lišák.cz

Navigace: Lišák.cz » Rychlé tipy » Utility - nástroje » Windows Sysinternals - Autoruns

Windows Sysinternals - Autoruns

Autoruns je silný nástroj z balíku utilit pro administrátory SysInterneals. Patří do kategorie diagnostických nástrojů a jeho možnosti bezpečně předčí standardní nástroj MSconfig z Windows.

Původní Sysinternals suite (známé také jako NTinternals) vyvíjely od roku 1996 Mark Russinovich a Bryce Cogswell, následně by koupen Microsoftem v červenci 2006. Windows Sysinternals obsahují řadu nástrojů na správu a diagnostiku problémů se systémem Windows.

Jde o nástroje pro práci se soubory a disky, správu sítí, procesů, zabezpečení a analýzu systémových informací. Mezi nejpoužívanější z balíku Windows Sysinternals patří nejspíš Process Explorer a právě AutoRuns.

Použití AutoRuns

Spuštěním AutoRuns se Vám zobrazí dialogové okno s několika záložkami pro jednotlivé kategorie procesů, služeb, ovladačů a položek, které se načítají při startu systému. Karta Everything pak zahrnuje všechny položky.

Sysinternal Autoruns - karta Everything

Zrušením zaškrtnutí docílíte zakázání položky. Pod pravým tlačítkem je dostupné kontextové menu s dalšími možnostmi. Pro méně zkušené bude vhodnější, když položku pouze zakáží, než smažou.

Z menu Options -> Hide Microsoft and Windows Entries (F5 obnovit), lze také vyfiltrovat záznamy Windows a podepsané Microsoftem, zůstanou Vám ovladače, služby a položky aplikací jiných výrobců.

Asi by stálo za zmínku, k čemu je to všechno vlastně dobré? Pomocí Autoruns ze Sysinternals můžete odstranit načítání částí aplikací, které byly nekorektně odinstalovány. Zakázáním položek zkrátíte start systému a uvolníte systémové prostředky.

Galerie obrázků

Uložit či sdílet článek na: Sdílet Delicious Bookmark this on Delicious TopČlánky.cz pošli na vybrali.sme.sk

Vydáno: 22.07.2009, v rubrice: Utility - nástroje, autor: Jaroslav Liška, diskuze: bez příspěvku


Další články z rubriky: Utility - nástroje
Windows XP Prefetch Clean And Control
Windows Update Downloader - stáhnutí všech aktualizací
RockXP3 - hesla a product key na dlani
Remove Hotfix Backups
TechPowerUp GPU-Z


Lisak.cz| © 2000-2024 Jaroslav Liška | Servis výpočetní techniky | Služby | Kontakt |
Partneři: Fitness, Golf-vozik.cz, Sportobchod.eu, SQK.cz, Úklidový servis,
Diagnostika - poradenství - psychoterapie, Praha,
::: ONEbit.cz ::: Webhosting, který Vám sedne :::